Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 15:20
 
CHP KEMALPAŞA, ATATÜRK’E HAKARET EDEN İMAMDAN ŞİKAYETÇİ OLDU
CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli ve İlçe Örgütü, Ayasofya Camii’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bulunduğu bir etkinlikte, Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan eski Yıldırım Beyazıt Camii imamı Mustafa Demirkan’dan şikâyetçi oldu.
KEMALPAŞA Haberi
CHP KEMALPAŞA, ATATÜRK’E HAKARET EDEN İMAMDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

CHP Kemalpaşa  İlçe Başkan Balyeli, savcılık çıkışı yaptığı basın açıklamasında ”28 Mayıs günü Ayasofya'da düzenlenen törenle, çocuklara, hafızlıklarını tamamladıkları için icazet töreni düzenlenmiştir. Söz konusu törene, Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanı da bizzat katılmışlardır. Yapılan tören 430 Sayılı Öğretim Birliği (Tevhid-i Tedrisat) yasasına aykırıdır.

 

Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanının da katıldığı, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olarak gerçekleştirilen bu törende, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imam hatibi Mustafa Demirkan isimli zat, yaptığı konuşmasında, Partimizin ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve O’nun İlke ve Devrimlerini kendisine rehber edinenlere hakaret etmiş bu suretle Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Örgütü olarak bugün, Partimizin ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden, halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk ve bu işin sonuna kadar da takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 

Atatürk'e yönelik olarak kullanılan "zalim ve kafir" sözcüklerini seslendirmeye cesaret edebilen bu kişi maaşını Atatürk’ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan almaktadır. Bu sözleri edebilecek cesareti ise kimlerden aldığı malumdur.

 

Ayasofya, 916 yıl kilise, 482 yıl boyunca cami olarak iki dine hizmet vermiş bir mabettir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından dinler arası barış anıtı olarak 1935 yılında müzeye çevrilmiştir.

 

Bugün Kudüs’te, Mescidi Aksa’da yaşananlar bu topraklarda yaşanmıyorsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Ne acıdır ki savaştığı düşmanlarının saygıyla andığı, ülkelerinde adının parklara, caddelere verildiği, derslerde okutulduğu Atatürk; kendi ülkesindeki kimi çevreler tarafından anlaşılmıyor, anlaşılması bir yana iftira ve saldırılara maruz bırakılıyor!

 

Tarihi, “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, meczuplardan öğrenenlerden, elbette milletinin tarihini, milli mücadeleyi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, bu devletin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamalarını beklemiyoruz.

 

Tarihimizde böyle meczuplar hep olmuş ve olacaktır ancak “Her kim ki Mustafa Kemal ve Kuvayı Milliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kâfir kanı akar” diyen, milletin kahramanı, Sütçü İmam’lar da her zaman olacaktır. Ülkemizin aydınlık geleceği fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerdedir.

 

İstanbul’u fethederek Ayasofya’yı bizlere kazandıran FATİH de, Emperyalistleri ülkemizden kovarak Ayasofya’nın bizlerde kalmasını sağlayan ATATÜRK de bizimdir. Bizleri bölerek yönetmeye çalışanlara inat, tüm vatandaşlarımızı ortak değerlerimize sahip çıkmaya, Millet olmanın bilinciyle hareket etmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, KEMALPAŞA,, ATATÜRK’E, HAKARET, EDEN, İMAMDAN, ŞİKAYETÇİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı