Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 13:59
 
ÇİLE ÖZKUL GÖREVDEN ALINDI
AK Parti Kemalpaşa Kadın Kolları Başkanı Çile Özkul, kadın kolları başkanlığı görevinden alındı.
KEMALPAŞA Haberi
ÇİLE ÖZKUL GÖREVDEN ALINDI

6 yıldan bu yana AK Parti Kemalpaşa Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Özkul’un 2019 yerel seçimlerinden bu yana İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kemalpaşa Belediyesi Meclis üyesi olmasına rağmen kadın kolları başkanlığı görevinden istifa etmeyerek bu görevi de sürdürmesi ile iş ve siyaset hayatı her daim gerek parti içinden gerekse parti dışından eleştirilere sebep olmaktaydı.

 

Birçok ilçenin de kadın kolları başkanlarının görevden alınacağı bilgisini aldığımız ilçelerden biri olan Kemalpaşa ilçe kadın Kolları Başkanı da görevden alınan ilçelerden biri oldu. Konu hakkında bilgisi olan Çile Özkul, görevde kalması için İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ve Kemalpaşa AK Parti İlçe Başkanı Bülent Aksakal ile görüşmelerde bulunduğu ancak bu görüşmelerden bir sonuç alamadığı iddia ediliyor. 

 

KONGRE SÜRECİ BAŞLADI
İLÇE KADIN KOLLARINDA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

Yaptığımız telefon görüşmesinde kongre sürecini başlattıklarını ve görevi devir edecek ilçe başkanlarıyla görüşmelerin yapıldığını söyleyen AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ,” önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapacağız. Eylül ayında kongre sürecimiz başlıyor. Bazı ilçe kadın kolları başkanlarımız kongre aday olmayacaklarını ilan edecekler. Bazı ilçe kadın kolları başkanlarında ise görev değişikliğine gidiyoruz. Bu ilçelerimizde aday çalışmalarına başlayacağız. Birlik beraberlik içerisinde ilçe kadın kolları başkanlarımızın görevi devir teslim edeceklerine inanıyorum. Görev değişikliği olacak ilçelerde AK Parti İlçe Başkanlarımızla görüştük. İlçeler bilgilendirildi. Başkanlarımız kendi iç toplantılarında konuyla ilgili açıklama yapacaklar” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ÇİLE, ÖZKUL, GÖREVDEN, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı