Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 15:04
 
KEMALPAŞA AK PARTİ’DE LİSTE KRİZİ
Ak Parti Kemalpaşa kulislerinde hareketli günler yaşanıyor. Mustafa Baş’ın 16 Mart’ta İlçe Başkanı olarak atanmasının ardından geçen 50 günlük sürede henüz ilçe yönetimi oluşturulamadı. Kulislerde İlçe Başkanı Mustafa Baş’ın istifasını sunduğu, ancak istifanın İl Yönetimi tarafından henüz onaylanmadığı iddiaları konuşuluyor.
KEMALPAŞA Haberi
KEMALPAŞA AK PARTİ’DE LİSTE KRİZİ

Mustafa Baş’ın genel merkez tarafından Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanlığına atanması, birleştirici, bütünleştirici, küskünleri dargınları bir araya getirebilecek bir isim olarak görülmesi sebebiyle Kemalpaşa Ak Parti camiasında olumlu karşılanmıştı. Ancak aradan geçen 50 günlük sürede ilçe yönetimi halen açıklanabilmiş değil. İlçe Başkanı Mustafa Baş’ın geçtiğimiz hafta içerisinde İzmir İl Başkanlığına istifa dilekçesini sunduğu, ancak istifanın henüz onaylanma parti kulislerinde konuşulan iddialar arasında. Bir diğer iddia ise Mustafa Baş’ın istifa dilekçesi verme gerekçesinin 3 kez hazırlanan yönetim listesinin İl Başkanlığından geri dönmesi.

 

AK Parti İzmir İl Başkanlığı ile Kemalpaşa’da uzun süre İlçe Başkanlığı yapan İzmir AK Parti Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın listeye müdahil olmaya çalışmaları, yönetim listesi pazarlıklarının Mustafa Baş’ın istifa kararına sebep olduğu kulislerde konuşulanlar arasında.  İl Başkanlığı tarafından henüz onaylanmayan istifa konusunda ne karar çıkacağı merak konusu. Konuyla ilgili olarak ise Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Baş’tan henüz bir açıklama gelmedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KEMALPAŞA, AK, PARTİ’DE, LİSTE, KRİZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı