Haber Detayı
24 Ekim 2020 - Cumartesi 20:45
 
“MECLİS DÜŞER” TARTIŞMASINA AKSAKAL’DA KATILDI
Kemalpaşa Belediyesi’nin bütçe görüşmelerinde Ak Parti Grup Başkan Vekili Metin Yaşar ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı arasında geçen “meclis düşer” diyaloğu sonrası Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Bülent Aksakal’da bir açıklama yaparak tartışmaya dâhil oldu.
SİYASET Haberi
“MECLİS DÜŞER” TARTIŞMASINA AKSAKAL’DA KATILDI

Kemalpaşa Belediyesi’nin 2021 bütçesinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Ak Parti Grup Başkan Vekili Metin Yaşar “Cumhur ittifakı olarak bütçeye hayır dersek meclis düşüyor” sözlerinin ardından Başkan Karakayalı “Hayır deyin o zaman, ben tek başıma yaparım. Ona cesaret edemezsiniz” diye cevap vermişti.

 

Yaşanan bu polemiğin ardından CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli’de bir açıklama yaparak “Biz her zaman seçime hazırız. Hiçbir şeyden korkmuyoruz. Örgütümüz dimdik ayaktadır. Mevcut sonuçtan çok daha iyi bir netice alacağımıza inanıyorum. En ez 20 meclis üyesi çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

 

Balyeli’nin bu çıkışının ardından Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Bülent Aksakal yazılı bir açıklama yayımladı.

Aksakal’ın yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı.

“Bizler AK Parti belediyeciliğini ve hizmetlerini Kemalpaşa'da 2 dönem Kemalpaşa halkımızın onayıyla gerçekleştirdik.  Seçmenin iradesine karşı her zaman saygı duyduğumuzu ifade ettik. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldiğimizi yaşayarak gösterdik. Milletimiz de bizlere 19 yıldan beri iktidar olma fırsatını verdi. Kemalpaşa'da 10 yıl gururla Ak belediyecilik yaptık. Çok büyük hizmetler gerçekleştirdik. Özellikle 2014 seçimleri sonrası Kemalpaşamızda  20 yılda yapılamayacak hizmetler yaptık. Bugün CHP Belediyesi Bizim yaptığımız eserlerin bakımını bile yapamıyor. Belediye başkanı 500 günlük sunumunu yaparken ilk sırada bizim gerçekleştirdiğimiz Alparslan Türkeş Kongre Merkezini gururla İzmirlilere anlatıyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğinden zaten hizmet beklemiyoruz. Sadece bizim yapmış olduğumuz eserlerin bakımını onarımını yapabilse dahi yeterli diyoruz. Ama onu da yapamıyorlar. Biz bugüne kadar Kemalpaşa'nın lehine, vatandaşlarımız lehine her şeye Cumhur ittifakı olarak evet dedik,  demeye de devam edeceğiz. Şu unutulmamalıdır ki belediye başkanını nasıl halk seçiyorsa meclisi de aynı irade seçiyor. O irade mecliste yetkiyi Cumhur ittifakına vermiştir Biz de bunun gereğini yapmakla mükellefiz. Zaman zaman meclisin iradesi yok sayılarak bazı şeyler oldu bittiye getirilmek istenmiştir. Buna istinaden grup başkan vekilimiz Dr. Metin Yaşar meclisteki bütçe görüşmesinde CHP li başkan tarafından hazırlanmış olan performans ve bütçenin Kemalpaşa’nın bütçesi olamayacağını Kemalpaşa’ya yakışır bir bütçe olmadığını belirtmiştir. 2020 yılı bütçesinden 6 milyon daha az hem de karşılığı olmayan bir bütçe olduğunu belirtmiştir. Kemalpaşa büyürken Kemalpaşa gelişirken bütçesi ters orantılı olarak küçülmüştür. Ama buna rağmen yapıcı olma adına Kemalpaşa için Kemalpaşalılar için içimize sinmesede ayakları yere basmayan bu bütçeye evet demiştir.  Grup başkan vekilimiz Kemalpaşa meclisinde yapmış olduğu konuşmada Belediye Meclisi’nin görüşünün alınmasının Kemalpaşa’nın daha da faydasına olacağı inancını belirtmiş meclis çoğunluğunun kimde olmasından ziyade Meclise saygı duyulmasının önemini vurgulamak için bir konuşma gerçekleştirmiştir. Bunu bir tehditmiş gibi algılayıp algı yapmaya kamuoyunu yanıltmaya Hiç Kimsenin hakkı yoktur. Asıl tehdidi ve şantajı birileri kamuoyunu aldatmak için yapmaktadır. Ama CHP il başkanı ve CHP’liler çokta seçim istiyorlarsa ve yürekleri varsa hem belediye başkanları hem de meclis birlikte istifa etsin yeniden seçim yapalım. Kemalpaşalı ne diyor Kemalpaşa’nın iradesi nedir hep birlikte görelim. 2024’ü beklemeye hiç gerek yok. Bugüne kadar taş üstüne taş koyamayanları 2024 korkusu şimdiden kaplamış”

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: “MECLİS, DÜŞER”, TARTIŞMASINA, AKSAKAL’DA, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı