Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:15
 
MURAT KESER VE BİRLİK BAŞKANLARI; AMATÖR KULÜPLERİMİZİN YANINDAYIZ
İzmir ASKF Başkan Adayı Murat Keser ve 7 Birlik Başkanı ile Bornova’da faaliyet gösteren kulüplerin temsilcilerinin katıldığı toplantıda İzmir Amatör Futbolunun sahipsiz olmadığı ve bu konuda tüm mücadelelerinin verileceği mesajı iletildi.
SPOR Haberi
MURAT KESER VE BİRLİK BAŞKANLARI; AMATÖR KULÜPLERİMİZİN YANINDAYIZ

İzmir ASKF Başkan Adayı Murat Keser’in başkanlığında yapılan toplantıya Buca Amatör Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Kenan Polat, Bayraklı Amatör Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Mesut Ceylan, Çiğli Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Osman Oflatçı, Gaziemir Kulüpler Birliği Başkanı Muammer Şentürk, Yarımada Kulüpler Birliği Başkanı Ogün Yılmaz, Menderes Havzası Kulüpler Birliği Adına Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Filibeli, Karabağlar Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Dilaver Mutlu, Mehmet Uluçeşme, Şefik Yılmaz, Behçet Karataş ve Mehmet İncu katılım gösterdi.

 

18 Ağustos 2020 Salı günü saat 20:00’de Bornova Portakal Kafe’de biraraya gelen ve 3 gündem maddesini ele alan Başkanlar, yaşanan soruna yetkili kurumları göreve davet ettiler.

 

İzmir ASKF Başkan Adayı Murat Keser, “Pandemi Nedeni ile TFF Amatör İşler Kurulunun almış olduğu kararlar sonrası İzmir Futbolu ve Amatör Futbol takımlarımı mağdur edilmiştir. İzmir futbolunu yöneten kurumlarımızın Amatör İşler Kurulunun yeterince bilgilendirilmemesi bu mağduriyeti doğurmuştur. İzmir ASKF Başkanı ve aynı zamanda TASKK Başkan vekili olan Sayın Kadri Yatkın’ın altında imzası olan bu kararları düzeltmesini bekliyor ve İzmir’in mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz” dedi.

 

İzmir Amatör Futbol Kulüpleri Birlikleri olarak;

1-) ÇİĞLİ BELEDİYESPOR’UN 3.LİGE ALINMASI GEREKİR

Diğer gruplarda sıralamada 3. hatta 4.olan takımlar bile profesyonel lige alınırken grubunda 2.olan ÇİĞLİ BELEDİYESPOR’UN 3.LİGE alınmamış olması İzmir futboluna haksızlıktır

 

2-)SÜPER AMATÖR PLAY-OFF GRUBUNA KALAN BÜTÜN İZMİR TAKIMLARININ BAL LİGİNE ALINMASI

İstanbul klasman grubuna kalan 16 takımın tamamının BAL LİGİNE ALINMASI fakat İzmir ilimizde sadece grup 1.si 3 takım ve kura ile 1 takımın alınıyor olması da İzmir ilimizin dikkate alınmadığının göstergesidir. TFF den beklentimiz bu haksızlığında LİGLER TESCİLLENMEDEN düzeltilmesidir.

 

3-) 1.AMATÖR KÜME FİNALİNİ KAYBEDEN 4 TAKIMIMIZINDA SÜPER AMATÖR LİGE ALINMASIDIR

Düşmenin kaldırıldığı liglerde PLAY-OFF FİNALİNİ kaybeden takımlarımızın da TERTİP KOMİTESİ KARARI Alınarak AMATÖR İŞLER ONAYINA gönderilmesi ve maddi-manevi zarara uğramış bu kulüplerimizin de mağduriyetlerinin giderilerek SAL LİGE alınması ve 2020/2021 Sezonunda SAL LİGİN 4 GRUP’TA oynatılmasının sağlanmasıdır. Manisa ilinde yapıldığına göre İzmir ilimizde de yapılabilir.)

 

SONUÇ OLARAK; Bu kararların düzeltilmesi konusunda Siyasi partilerimizin İzmir Milletvekilleri - Belediye Başkanları başta olmak üzere bütün kurumlarımızın İzmir'e yapılan bu haksızlığa karşı tek vücut olması gerekmektedir.

 

Toplantıya katılan 7 birlik başkanı ve diğer kulüp temsilcileri olarak 200 takımı aşan temsiliyetimizleASKF’nin AMATÖR İŞLERE kararın düzeltilmesi için yapacağı her türlü başvuruya da destek olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki İZMİR A.S.K.F bu kararları düzeltmek için adımlar atsın “dedi.

Kaynak: (EgeSporLife) - Ege Spor Life/Yılmaz ÖZLAHLAN Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: MURAT, KESER, VE, BİRLİK, BAŞKANLARI;, AMATÖR, KULÜPLERİMİZİN, YANINDAYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı