Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 12:17
 
ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE YENİ TRAKTÖR
Kemalpaşa Ziraat Odası çiftçilerin kullanımı amacıyla bünyesinde bulundurduğu üç traktörden birini yenileyerek 100 beygir gücünde kabinli yeni bir traktör aldı.
KEMALPAŞA Haberi
ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE YENİ TRAKTÖR

Kemalpaşa Ziraat Odası, üreticilerin talepleri doğrultusunda 2009 yılından bu yana arazi işlemlerini uygulamakta. Oda olarak yapılan çalışmalarla piyasa - fiyat dengesi sağlamakta ve üreticiler için kurumsal hizmet sunulmakta.

 

Oda faaliyetleri hakkında bilgi veren Kemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray “Çapa makinesi, dal parçalama makinesi, pulluk, sapsol ve kazayağı, ot biçme, ilaçlama, taş toplama, zeytin hasat makineleri, balyalama makinesi ve diskaro gibi makinelerle arazide hizmet verilmektedir. Yonca, fiğ, buğday v.b. tarla bitkilerinden yapılan balyaların hazırlanması için kullanılan balya ekipmanının yüksek güçlü traktör tarafından çekilmesi gerekmekteydi. Odamızda bulunan 3 adet traktörün bir tanesi değiştirilerek 100 beygir gücünde kabinli bir başka traktör satın alındı. Üreticilerimize verdiğimiz hizmette ki açık giderilmiş oldu. Teknolojinin yükseltilmesi zamandan, yakıttan ve işgücünden tasarruf sağlamaktadır. Üreticimize hayırlı olması dileğiyle” diye konuştu.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ZİRAAT, ODASINDAN, ÇİFTÇİLERE, YENİ, TRAKTÖR,
Yorumlar
Haber Yazılımı